Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk

Ndonjėherė mjafton njė moment pėr tė harruar gjithė jetėn, por ndonjėher nuk mjafton e gjithė jeta pėr ta haruar njė moment. Momentet mė tė bukura kalohen tek http://www.albachat-forum.tk/
 
ForumPortalliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Lexo kėtu,nėse dėshiron te bėhesh @Operator !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albanian^Boy
Admin
Admin
Albanian^Boy


Male
Numri i postimeve : 48
Registration date : 16/03/2007

Lexo kėtu,nėse dėshiron te bėhesh @Operator ! Empty
MesazhTitulli: Lexo kėtu,nėse dėshiron te bėhesh @Operator !   Lexo kėtu,nėse dėshiron te bėhesh @Operator ! Icon_minitimeSun Mar 18 2007, 07:15

Lexoni me vemendje deri ne fund kete teme, nese vertet keni deshire qe te beheni anetar i stafit te AlbaChat. Ne kete teme do te mesoni gjithcka ne lidhje me procesin.


Kush mund te aplikoje per operator?

Kriteret per kandidatet e rinj per AOP:
Duhet te Gjith te prezantojn veten ne forum nje her sipas temer ngjitesi qe ndollet tek Prezantimi i veten ne forum pastaj nese ju e quani veten tuaj te mundshem per kandidat mund te beni kerkese me ane te opsioneve qe u jepen me posht te cituara!!!!

1. Te kene nje emer te regjistruar prej te pakten 3 muajsh ne rrjet.
2. Te futen rregullisht ne kanal perdite me te njejtin emer qe kane rregjistruar.
3. Te kene respektuar rregullat e kanalit dhe te mos kene bere abuzime.
4. Te jene te gatshem te ndihmojne vizitoret dhe te respektojne vizitoret.
5. Te njohin komandat e mIRC dhe te jene aktive ne kanal.
6. Te marrin rekomandimin e 3 antareve te stafit perpara se kerkesa e tyre te merret parasysh.
7. Nese do keni fatin te shtoni ne @ ne kanalin #AlbaChat pa hyrja ne kanal per 4 dit pa lajmerim me memo ose ne forumin e stafit te albachat do coje ne largimin tuaj nga stafi per nje periulle!

Si duhet te aplikoni?

Menyra e vetme e aplikimit per status operatori ne stafin e AlbaChat eshte nepermjet aplikimit ne forum ne kete forum ne te cilin jeni duke lexuar. Ne menyre qe te jeni ne gjendje te beni nje kerkese per operator, duhet qe te jeni te regjistruar ne forum. Regjistrimi eshte i thjeshte dhe falas per te gjithe.

Nese i permbushni kriteret e renditura me lart per aplikim, mund te beni nje kerkese duke ndjekur hapat e meposhtme:

1. Hapni nje teme ne kete forum me titullin "Kandidatet per @operator" dhe titullojeni ne kete menyre: Emri - AOP tek #kanali, ku emri eshte emri qe ju perdorni kur jeni ne linje dhe #kanali eshte kanali ne te cilin ju keni deshire qe te keni statusin e operatorit. Po u jap nje shembull: Nese une do te kisha deshire te aplikoja per statusin e operatorit ne kanalin #AlbaChat, do hapja nje teme me titullin: Albanian^Boy - AOP tek #AlbaChat (Albanian^Boy eshte emri qe une perdor ne linje dhe #AlbaChat eshte kanali qe une frekuentoj).


2. Ne mesazhin e asaj teme jepni kete informacion shkurt dhe sakte:

- Emri qe mban ne kanale.
- Koha qe hyn ne kanale dhe sa kohe shpenzon ne dite.
- Vendodhja.
- Mosha.
- Seksi.
- Perse deshiron te behesh AOP?
- Si hyn ne internet? (net kafe, shkolle, shtepi)

3. Pasi e hap me sukses temen dhe jep informacionin e mesiperm, duhet qe ne vazhdim te asaj teme te kerkosh qe 3 antare te stafit AlbaChat qe te njohin ty, ose qe ti i ke njohur ne linje, te te rekomandojne ty per statusin e AOP. Keto rekomandime jane te nevojshme ne menyre qe kerkesa juaj te merret ne shqyrtim. Rekomandimi duhet te jete i thjeshte: "Une e njoh X, ai futet perdite ne kete ore dhe informacioni i mesiperm eshte i sakte. Mendoj se e meriton nje shans per tu bere anetar i stafit tone." Ky ishte vetem nje shembull.

Pasi i ndermer me sukses keto hapa te mesiperme, ti ke permbushur me sukses aplikimin per operator. Te duhet vetem te presesh pergjigjen nga stafi yne qe do te marri ne shqyrtim kerkesen dhe do te udhezoje se cfare duhet te besh ne vazhdim. Nese nuk merrni nje pergjigje brenda 3 ditesh, dhe jeni te sigurt qe i keni permbushur hapat e mesiperme, mund te lini nje mesazh ne vazhdim ose te kerkoni ndihmen e nje SOP tek kanali #AlbaChat. Duhet te merrni nje pergjigje brenda 48 oresh.


Me Respekt Nga Albanian^Boy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lexo kėtu,nėse dėshiron te bėhesh @Operator !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk :: Kandidatėt pėr @perator-
Kėrce tek: