Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk

Ndonjėherė mjafton njė moment pėr tė harruar gjithė jetėn, por ndonjėher nuk mjafton e gjithė jeta pėr ta haruar njė moment. Momentet mė tė bukura kalohen tek http://www.albachat-forum.tk/
 
ForumPortalliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 A janė tė gjithė njerėzit HIPOKRITĖ!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RaPSouL

RaPSouL


Male
Numri i postimeve : 12
Age : 41
Ku ndodheni : TeToVe
Emertimi : Se Di???
Hobi : Sdi???
Registration date : 17/03/2007

A janė tė gjithė njerėzit HIPOKRITĖ! Empty
MesazhTitulli: A janė tė gjithė njerėzit HIPOKRITĖ!   A janė tė gjithė njerėzit HIPOKRITĖ! Icon_minitimeSat Mar 24 2007, 21:01

Duke analizuar se si definohet hipokrizia me lindi ne mendje kjo dileme: Valle te gjithe njerezit e Botes jane nga pak hipokrit?


Por ēfarė ėshtė hipokrizia?

Ajo nė esencė nėnkupton tė paraqitesh para tė tjerėve me cilėsi pozitive, e tė shtiresh ndryshe nga ē’je nė tė vėrtetė si dhe veprimi nė dukje me qėllim qė me anė tė adhurimeve, praktikave dhe sjelljeve, tė fitohet lavdėrimi i njerėzve.

Por ē’i shtyn njerėzit tė jenė tė tillė, hipokritė?

Pėr kėtė kategori njerėzish njė gjė ėshtė e sigurt; pėrfitimi, e ai mund tė jetė i formave tė ndryshme si materiale, familjare, shoqėrore qė tė konsiderohet si njeri i ditur e i devotshėn nė sy tė tė tjerėve, tė gėzojė popullaritet, apo edhe pėr tė kėrkuar pozitė e post…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://albachat-forum.tk
 
A janė tė gjithė njerėzit HIPOKRITĖ!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Vini ne Albachat-Forum.Tk :: Filozofi-
Kėrce tek: